Legitymacje MPK/ZKM

Główne forum do dyskusji o olsztyńskiej komunikacji miejskiej

Moderatorzy: VoytaS, Maciek_Wadąg

Legitymacje MPK/ZKM

Postautor: mieczyk » czwartek, 30 czerwca 2011, 19:29

Uwaga!! Oto informacja, którą uzyskałem od ZKM na moje pytanie dotyczące legitymacji MPK/ZKM. Jeśli dział nieprawidłowy, proszę o przeniesienie.

Treść:
Iwona Wiśniewska - ZKM Olsztyn pisze:Dzień dobry
Legitymacje z napisem MPK zachowują ważność.
Pozdrawiam
Iwona Wiśniewska

Tak więc. Osoby, które posiadają legitymację z MPK nie muszą się martwić. Jeśli osoby po raz pierwszy kupują bilet sieciowy itp., to zostanie wyrobiona im nowa legitymacja z ZKM. To tyle na temat legitymacji i biletach miesięcznych.

Pozdrawiam :)

EDIT 1 lipca 2011 09:55:
Dodaję też informację, którą otrzymałem 11 min temu.
Bogdan Skoneczny - ZKM Olsztyn pisze:W odpowiedzi na email z dnia 29 czerwca 2011 informuję, że nie ma obowiązku wymiany legitymacji biletu miesięcznego na nowe (z logo ZKM).

Legitymacje wydane przez MPK Sp. z o.o. będą nadal honorowane. Wymiana będzie konieczna tylko w przypadku zmiany rodzaju biletu.

Z poważaniem

Bogdan Skoneczny

St. inspektor ZKM w Olsztynie
"Jedno jest pewne. Kupując bilet w MPK jeździsz legalnie."

Mój Chomik:
Obrazek
mieczyk

Re: Legitymacje MPK/ZKM

Postautor: dark52 » wtorek, 27 września 2011, 12:50

Hej mam pytanie odnośnie biletów miesięcznych. Jestem studentem pierwszego roku i w tym tygodniu się wprowadzam do Olsztyna, pierwszy raz mam do czynienia z biletami miesiecznymi ;) Prosiłbym o dokładne wyjaśnienie i zrozumienie :) Chciałbym wyrobić sobie bilet na wszystkie linie miesięczny, czy jeżeli pojdę jutro to będe mogł sobie wyrobić na miejscu od ręki? Gdzie dokładnie mogę wyrobić sobie taki bilet i jakąon ma forme? Papierową po prostu czy to jest w formie jakies legitymacji ze zdjęciem którą mogę "aktualizować" co miesiąc tudzież żadziej? Przepraszam i pozdrawiam ;)
dark52

Postautor: mpk-fan » wtorek, 27 września 2011, 14:23

Bilet miesięczny ma formę takiej legitymacji o trochę mniejszych rozmiarach. Musisz tam wkleić swoje zdjęcie i ją wypełnić, a potem co miesiąc tylko dokupować bilet miesięczny, spisywać cyferki z twojej "legitymacji miesięcznej" na bilet i za pomocą spinacza umieścić go we właściwym miejscu. Wszystko z resztą może Ci powiedzieć pani sprzedająca te bilety ;).
http://www.fkm.c0.pl
Serwis poświęcony komunikacji miejskiej w Olsztynie. Zapraszam!

"-Dla mnie to autobus.
- A dla mnie to Solaris." ;)
mpk-fan

Postautor: dark52 » wtorek, 27 września 2011, 20:02

A gdzie taki bilet mogę kupić i wyrobić legitymację i ile to trwa? :)
dark52

Postautor: mieczyk » wtorek, 27 września 2011, 22:22

Wyrobienie trwa 5-10 min ;)

A tu masz linka do strony MPK z godzinami otwarcia Punktów Obsługi Klienta ZKM.
http://www.mpkolsztyn.pl/site/files/fil ... iorcze.pdf

Zauważ, że na starej pętli Kortowo (aktualnie przystanek Uniwersytet - Rektorat) masz Punkt ZKM, więc się udaj do niego i tam wyrób bilet i wykup bilet sieciowy ulgowy (z racji tego, że jesteś studentem). Albo pod C.H. Alfa. (z Kortowa linie 9,15 jak się nie mylę). Oczywiście jeśli wydział masz na Kortowie to tam się udaj. I musisz mieć własne zdjęcie oraz 55 zł. Tylko pamiętaj powiedzieć, że chcesz wyrobić legitymację, bo inaczej się wpakujesz w bagno zwane Weksel.

To tyle z mojej strony. A i nie wybieraj się do MPK, bo ono nie ma uprawnień do wyrabiania legitymacji miesięcznych, tylko ZKM.
"Jedno jest pewne. Kupując bilet w MPK jeździsz legalnie."

Mój Chomik:
Obrazek
mieczyk

Postautor: AdekMKM » wtorek, 4 października 2011, 21:46

Czy jak kupiłem dzisiaj bilet 30 dniowy o godzinie 10:36, to będę mógł na tym bilecie jezdzić jutro od 0:00 czy dopiero od 10:36? Na stronie Mpk Olsztyn i Zkm jest tylko informacja, że w/w bilet ważny jest następnego dnia po zakupu, a nic nie ma o godzinie. Pozdrawiam.
AdekMKM

Postautor: SU12 » środa, 5 października 2011, 20:02

Chłopie, to nie jest bilet dobowy, ważny od następnego dnia, to od następnego dnia, czyli od godziny 00:00...
Nie profanujmy piosenek - STOP CENZURZE!!!

(muzyka) to nie wiedźmin nie ma (na nią) receptury
Awatar użytkownika
SU12

Wróć do Generalne rozmowy o MPK Olsztyn